Arkadaş Edinerek, Y...

Yalnızlıktan Kurtulun 9 Eylül 2020, Çarşamba 0 3035

Sözlüklere bakıldığında, yalnızlık kelimesi genelde, “yalnız olma durumu” ve “kimsesizlik” olarak da geçmektedir. Ancak bu şekilde tanımlanan yalnızlık sadece bir sözlük anlamıdır ve ruh sağlığı için kullanılan yalnızlık kelimesi ile eşdeğer bir kelime değildir.

Arkadaş

Zaman zaman her canlı, hatta hayvanlar bile yalnızlık hissine kapılırlar. Bazı durumlar ise daha da derindir. Daha kolay ve daha sık rastlanan yalnızlık duygularına sahip olurlar. Kimi kişiler ise asla geçmeyen bir yalnızlık duyusu yaşarlar. Bu ve bunun gibi duygulardan kurtulmak sağlık özellikle de akıl sağlığı açısından oldukça önemlidir.
Kişiler gerçek hayatta arkadaş bulamıyor olsa bile en azından sanal arkadaşlık bulma platformlarını kullanarak, yalnızlığı paylaşmalı ve insanlar ile iletişim halinde olmalıdır. Çünkü insanlar ilk var olduğu zamandan bu zamanlara kadar sürekli olarak bir sosyal iletişim ve dayanışma halinde kalmış, herkes farklı bir uzmanlık alanı edinerek birbirine yardım etmişlerdir. Bu nedenle insanlar sosyal canlılardır ve onlar için sosyallik olmazsa olmazdır. Bu nedenle insanlar kesinlikle yalnız kalmalılar.

Sosyal medya siteleri

Özellikle de son dönemde Çin’den başlayarak tüm dünyaya yayılarak pandemi duruma gelen koronavirüsden sonra temas, dışarıda gezmek oldukça zor bir hale gelmiştir. Çünkü insanlar gerçek hayattan kopmak zorunda kalarak eve kapanmışlardır. Çünkü virüsten korunmak için insanlar ve onların bulunduğu her türlü ortamdan korunmak gereklidir. Bunu yapabilmenin en kolay yollarından birisi de artık hemen hemen her yerde olan internet bağlantısını kullanmak olacaktır. Arkadaşlık siteleri ve sosyal medya siteleri gibi pek çok alternatif sizler için yardımcı olacaktır.
İnternet hayatımızın her yerine girmiştir ve bu nedenle hemen hemen her yerde internet erişimi mümkün bir hal almıştır. Sokaklarda, her türlü evde, komşularda, sitelerde, belediyenin sağladığı vb. pek çok yerde internet vardır ve bu nedenle internet erişimi kolay olduğu gibi internetten arkadaş edinmekte oldukça kolaydır. Ayrıca arkadaş edinirken kafanızdaki kategorilere göre arkadaş arayabilir yada arkadaşlık ilanları vererek doğrudan kafanızdaki kişiler ile iletişim kurabilirsiniz. Buda sizlerin kafasında belirlediği kişileri bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca sanal arkadaşlık sizleri koronavirüs salgınında da engelleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamerali Mobil sohbet

İnternet ortamında görüntülü sohbet mobil sesli chat hizmeti. MobiLRuyam ile yepyeni kameralı sohbet sitesi arayüzüne erişin.

Sesli Mobil chat

Dünya'nın dört bir yanından giren insanların bulunduğu sohbet odaları'na bağlanıp chat yapmaya başlayın. Binlerce insan sohbette sizi bekliyor

Mobil Telefon Sohbet

Android Tüm Telefon Tablet Gibi Cihaz'Larla Sitemize Hic Bir uyglama indirmeden Rahatlıkla Giriş Yapa biLirsiniz.